Zapraszam na warsztat wprowadzający w metodę pracy z ciałem TRE.

 

Zapraszam na jednodniowy warsztat wprowadzający w metodę pracy z ciałem TRE.Cel warsztatu: zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej praktykowania ćwiczeń TRE we własnym zakresie.Podczas warsztatu będzie możliwość zdobycia :
- wiedzy teoretycznej : na temat fizjologii traumy, pracy mózgu i układu nerwowego, wpływu ćwiczeń TRE na funkcjonowanie ciała człowieka,
- wiedzy praktycznej : jak ćwiczyć samodzielnie w domu, jak zaadoptować metodę do swoich potrzeb, kiedy warto ćwiczyć pod okiem prowadzącego,
- informacje nt rozwoju metody TRE w Polsce, możliwości odbycia szkolenia, łączenia metody TRE z innymi technikami pracy z ciałem.
Termin 10 maj 2014 roku
Program warsztatu:
sobota: 9-13
1. wprowadzenie do metody TRE
2. ćwiczenia fizyczne mające na celu lepsze przygotowanie mięśni i całego ciała do sesji TRE (rozluźniające, rozciągające mięśnie i powięź, usprawniające pracę przepony)
3. sesja grupowa TRE – ok. 1-1,5 godziny
4. dzielenie się informacjami zwrotnymi, pytania, zalecenia po ćwiczeniach

sobota 13-19
1. czas dla grupy na podzielenie się odczuciami w ciele po wczorajszych ćwiczeniach
2. informacje teoretyczne na temat samoregulacji i technik wspierających ćwiczenia TRE, wykonywane w domu
3. druga sesja grupowa TRE
4. omówienie doświadczeń uczestników warsztatu
5. możliwe domknięcie procesu poprzez rysowanie mandali – na zakończenie warsztatu – ok. 1 godz. 15 min.
                                                                         PROWADZĄCA:
Alicja Maja Zieńko

Jestem certyfikowanym Praktykiem TRE, stopnia II.. Metody TRE uczyłam się na szkoleniu zorganizowanym przez Ośrodek Bioenergetycznej Pracy z Ciałem, Pomocy i Edukacji Psychologicznej w Koszalinie. Warsztaty TRE odbyłam pod okiem twórcy metody TRE, dr Davida Berceli’ego oraz psychoterapeuty Heinera Steckel’a z Niemiec i we wsparciu psychoterapeuty Michaela Niessena z Danii.
Pracuję z grupami i indywidualnie pod superwizją polskich nauczycielek metody TRE: mgr fizjoterapii Elżbiety Pakocy, stopień III oraz mgr psychologii Joanny Olchowik, w trakcie certyfikacji na stopień III.
Z wykształcenia jestem również pedagogiem, trenerem rozwoju osobistego, arteterapeutą, malarką Vedic Art. Interesuję się pracą z ciałem i ekspresją twórczą.

Cena 240 zł 
Uczestnictwo w zajęciach wymaga wcześniejszej rezerwacji
mailowo: kontakt@dozrodla.pl 
lub telefonicznie: 793 774 828